Halowy Turniej Piłki Nożnej Kolorowe Boisko Cup 2016/17 chł. rocznik 2006 i mł. - Doruchów, 3.12.2016r.

I edycja Halowego Turnieju Kolorowe Boisko Cup 2016/17 chł. rocznik 2006 i mł.za nami !!!

3 grudnia 2016r. w Hali Sportowej w Doruchowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Kolorowe Boisko Cup 2016/17 chł. rocznik 2006 i mł., którego organizatorem była Szkółka Piłkarska Kolorowe Boisko w Doruchowie. Honorowy patronat nad imprezą objęła Przewodnicząca Rady Gminy Doruchów pani Joanna Blewąska, patronat medialny Nasze Strony Ostrzeszowskie.
W turnieju udział wzięło 8 zespołów: KP Calisia 14 Kalisz, GKS Orlik Kraszewice I i II, Akademia Piłkarska Ostrzeszów, Akademia Piłkarska Wieruszów, SSP Struś Akademia Piłkarska Dziadowa Kłoda, LZS Strażak Słupia oraz Szkółka Piłkarska Kolorowe Boisko Doruchów.
Otwarcia turnieju dokonała pani Joanna Blewąska, życząc zawodnikom przede wszystkim dobrej zabawy oraz rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Drużyny podzielone zostały na 2 grupy rozgrywkowe A i B, w których rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. W gr. A znalazły się GKS Orlik Kraszewice I, KP Calisia 14 Kalisz, SSP Struś Dziadowa Kłoda i KB Doruchów, w gr. B : GKS Orlik Kraszewice II, AP Wieruszów, AP Ostrzeszów, i LZS Strażak Słupia.
Punktualnie o godz. 10.00 zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego zawodów, który rozpoczął rozgrywki wprowadzając ożywienie wśród licznie zgromadzonej publiczności na trybunach. Młodzi piłkarze, niesieni dopingiem kibiców, dawali z siebie wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi mamami, tatami i bliskimi. Po blisko 3 godzinnej zaciętej rywalizacji zakończył się faza grupowa, która ustaliła kolejność zespołów w grupach oraz wyłoniła pary do dalszej rywalizacji zgodnie z zajętymi miejscami w grupach.
Mimo wielogodzinnych zmagań zawodnicy oraz kibice nie tracili dobrych humorów i sił, o które zadbali rodzice Szkółki Piłkarskiej Kolorowe Boisko. W bufecie, który przygotowali na dzieci czekały słodkie drożdzówki i herbata, na rodziców natomiast kawa, ciasto oraz zimne napoje.
W fazie grupowej turnieju zmierzyły się zespoły SSP Struś Dziadowa Kłoda – AP Wieruszów, KP Calisia 14 Kalisz – GKS Orlik Kraszewice II, GKS Orlik Kraszewice I – AP Ostrzeszów, KB Doruchów – LZS Strażak Słupia. Mecze fazy grupowej dostarczyły jeszcze większych emocji, ponieważ w każdy z nich musiał zostać rozstrzygnięty. Już w pierwszym meczu pomiędzy SSP Struś i AP Wieruszów po remisie 3:3 sędziowie musieli podyktować rzuty karne, które lepiej egzekwowali młodzi Wieruszowienie pokonując swoich rywali 2:0. W drugim pojedynku zespół KP Calisia 14 Kalisz zwycięża GKS Orlik Kraszewice II 2:0, w trzecim meczu AP Ostrzeszów zwycięża GKS Orlik Kraszewice I 1: 0, w ostatnim pojedynku gospodarze KB Doruchów ulegli zespołowi LZS Strażak Słupia 0:1.
Następnie przystąpiono do gry o miejsca w turnieju. W meczu o VII miejsce zespół SSP Struś – Orlik Kraszewice II padł remis 1:1. Po serii 3 rzutów karnych wygrywa SSP Struś Dziadowa Kłoda wynikiem 3:2. W meczu o V miejsce zespół KP Calisia 14 Kalisz pokonuje zespół AP Wieruszów 1:0. W meczu o miejsce III zespół KB Doruchów uległ zespołowi GKS Orlik Kraszewice I 0:3. W finale uznanym za najlepszy mecz turnieju zmierzyły się zespoły AP Ostrzeszów i LZS Strażąk Słupia. Po końcowym gwizdku sędziego zawodnicy Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów unieśli ręce w geście zwycięstwa po wygranym meczu 2:1. Na tym emocje w turnieju nie opadły. Po podliczeniu zdobytych bramek w turnieju okazało się, że aż trzech zawodników ma taką samą liczbę zdobytych bramek. Organizatorzy zarządzili, że zwycięzca turnieju zostanie wyłoniony po serii rzutów karnych, które będzie bronił wybrany wcześniej najlepszy bramkarz turnieju. Do finałowej serii rzutów karnych przystąpili Konrad Mazurkiewicz z AP Ostrzeszów, Paweł Roróg z KB Doruchów i Dawid Strózik z SSP Struś. Najlepszy strzelec został wyłoniony już w pierwszej serii, Paweł Roróg jako jedyny pokonuje najlepszego bramkarza turnieju Oskara Sawickiego i zostaje najlepszym strzelcem turnieju.
Na zakończenie Przewodnicząca Rady Gminy Doruchów pani Joanna Blewąska w asyście Radnego Powiatowego pana Stefana Hebisza wręczyła medale i dyplomy wszystkim zawodnikom turnieju. Zespoły, które zajęły miejsca od I – III otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary. Wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju decyzją trenerów został wybrany Konrad Mazurkiewicz z Akademi Piłkarskiej Ostrzeszów, który oprócz statuetki otrzymał dres sportowy ufundowany przez firmę Tomadex s.c. Nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju odebrał Paweł Roróg ze Szkółki Piłkarskiej Kolorowe Boisko w Doruchowie zdobywca 4 bramek w turnieju, oprócz statuetki odebrał również piłkę nożną ufundowaną przez firmę Step by Step z Ostrzeszowa. Najlepszym bramkarzem trenerzy wybrali Oskar Sawickiego z KP Calisia 14 Kalisz, który oprócz statuetki trzymał rękawice bramkarskie ufundowane przez Sklep Sportowy pani Ewy Kozłowskiej z Ostrzeszowa.
Organizatorzy podziękowali wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za przybycie i zaprosił ich na kolejne turnieje Kolorowe Boisko Cup 2016/17, które odbędą się 14 stycznia 2017r. dla rocznika 2007 i mł. oraz 4 lutego 2017r. dla rocznika 2008 i mł.

Wyniki meczy:

Gr. A
Orlik Kraszewice I – KP Calisia 14 Kalisz 3:0
KB Doruchów – SSP Struś Dziadowa Kłoda 5:0
Orlik Kraszewice I – KB Doruchów 0:1
KP Calisia 14 Kalisz – SSP Struś 2:1
Orlik Kraszewice I – SSP Struś 3:1
KP Calisia 14 Kalisz – KB Doruchów 0:0

Kolejność zespołów gr. A po fazie grupowej:
1. KB Doruchów
2. GKS Orlik Kraszewice I
3. KP Calisia Kalisz